Балкан
21. јуни 2016 - 8:20

Јункер во посета на Атина

Претседателот на Европската комисија Жан-Клод Јункер денеска треба да ја посети Атина, каде ќе се сретне со грчкиот претседател Прокопис Павлопулос и премиерот Алексис Ципрас.

Како што јави дописникот на МИА од Атина, Јункер вечерва ќе одржи и говор на генералното собрание на Грчката федерација на компании, а се очекува да се сретне и со претставници на Економскиот и социјалниот совет на Грција.