Фудбал
17. May 2019 - 11:31

Јунајтед ќе бара нов голман?!

Еден од најдобрите светски голмани, Давид де Хеа, нема да добие нов договор од својот клуб Манчестер јунајтед. Челниците на клубот решиле да не подлегнат пред уцените на голманот, кој бара неделна плата од речиси 500.000 фунти. Де Хеа има договор со Манчестер јунајтед до 30 јуни 2020 година.

Ед Вудворд, човекот задолжен за трансферите во Манчестер јунајтед, изјавил дека клубот нема намера да му ги исполни желбите на Де Хеа. Најмногу што Јунајтед може да му понуди на својот голман се 350.000 фунти неделно.