Loading Video...
Свет
15. October 2018 - 17:09

Југот на Франција под вода, 15 загинати во поплавите

15  лица загинаа а две се водат како исчезнати во поплавите што го зафатија југот на Франција. Најмногу погодена  е покраината   Од. 

Поплавени се многу куки и блокирани се патишата. 

Локалните власти велат дека ноќеска во таа покраина  наврнало толку дожд колку што вообичаено врне за неколку месеци.