Македонија
21. July 2019 - 12:42

ЈО: Запленет глисер во сопственост на второосомничениот во „Рекет“

 По налог на Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција до овој момент е запаленет глисер во сопственост на второосомничениот во случајот „Рекет“, изјавија за МИА од Јавното обвинителство.
 
Глисерот е запаленет синоќа.
 
Обвинителството на 15. месецов отвори истрага против лицата Б.Ј и З.М,  кои ги товари за кривично дело „примање награда за противзаконито влијание“. Првоосомничениот Б.Ј го товари и за „перење пари и други приноси од казниво дело“.