Македонија
15. July 2019 - 11:08

Изгубил контрола и излетал од патот - тешко повреден Скопјанец

Синоќа околу 22.00 часот на автопатот Скопје-Куманово, во близина на наплатна станица Миладиновци, Г.П.(35) од Скопје, управувајќи патничко возило „ауди“ со бугарска национална ознака, изгубил контрола и излетал од коловозот. Со тешки телесни повреди се здобил возачот Г.П. и бил пренесен во комплексот клиники „Мајка Тереза“-Скопје. Увид на местото извршила екипа од СВР Скопје.