Џет-Сет
22. September 2015 - 23:12

Итно пренесен во болница - Познат актер опериран од...

Турскиот актер Бурак Озчивит кој се прослави со улогата Бали Бег, итно е пренесен во болница каде му била оперирана кичмата. 

Тој се жалел на болки во грбот, па морал да заминел на операција која траела шест часа. 

Актерот е пуштен на домашно лекување.