Свет
14. October 2016 - 12:10

Истрелани две ракети врз рибарница во Анталија

Две ракети се истрелани денеска врз рибарница во јужното турско одморалиште Анталија, но при експлозиите нема жртви, јавија турските медиуми.

Ракетите се истрелани од планинската област во правец на сообраќајницата меѓу Анталија и одморалиштето Кемер. 

На лице место е испратена Брза помош и специјални полициски сили.