Македонија
20. February 2016 - 14:44

Исчезната 36-годишна жена од Гостиварско

На 19 февруари 2016 година во 22 часот во Полициската станица - Гостивар, Џ.М.(77) од населбата Бањешница, Гостивар, пријавил дека на 18.02.2016 година од дома во непознат правец се оддалечила неговата ќерка А.А.(36). Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.