Македонија
4. September 2016 - 12:59

Исчезнало 13-годишно девојче од Кичево

Исчезна тринаесет годишно девојче од Кичево.
 
Вчера во Полициската станица Кичево, С.А. (55) пријавил дека на 31.08.2016 година од домот во непознат правец се оддалечила неговата 13-годишна малолетна ќерка. Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.