Македонија
18. January 2020 - 14:54

Исчезна малолетничка од струмичко

На 18.01.2020 во 00:30 часот во СВР Струмица, С.Р.(45) од с. Висока Маала, струмичко, пријавил дека неговата ќерка Ѓ.Р.(16) се оддалечила од домот.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.