Македонија
17. March 2019 - 20:37

Исчезна 39-годишна кумановка

Во Секторот за внатрешни работи Куманово 50 годишниот И.Ј. од Куманово вчера пријавил дека неговата 39-годишна сопруга М.Ј. се одалечила од нивиот дом.

-Таа имала здравствени проблеми и претходно се одалечувала од домот и се враќала, информираше денеска СВР Куманово.

Полицијата презема мерки за пронаоѓање на лицето.