Македонија
21. February 2018 - 10:56

Исчезна 14-годишно девојче од Тетово

Тетовско семејство во паника откако исчезна нивната 14-годишна ќерка.

- На 20 февруари 2018 година во 15 часот во Секторот за внатрешни работи Тетово, Ј.Ќ.(46) пријавила дека на 18 февруари 2018 година од домот во непознат правец се оддалечила нејзината 14-годишна ќерка, стои во соопштението на МВР.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.