Кошарка
5. December 2023 - 8:53

Индијана го елиминира Бостон во НБА купот

Кошаркарите на Индијана Пејрес се првите финалисти од Источната конференција во новоо натпреварување НБА куп.

Индијана го победи Бостон во полуфиналето со 122:112.

Халибартон мечот го заврши со 26 поени, 10 скока и 13 асистенции, Хилд додаде 21 поен, а Тарнер 17 со 10 скока. На другата страна Тејтум постигна 32 поени, Браун два помалку.