Македонија
18. August 2019 - 21:22

Инцидент во средно училиште во Куманово

Вчера во 20:30 часот во СВР Куманово 56-годишниот М.Б. од Куманово пријавил дека на 16.08.2019 година околу 11:30 часот во канцеларија во средното училиште „Перо Наков“ по завршување на состанокот бил физички нападнат од Ф.А. Полицијата работи на расчистување на случајот.