Македонија
27. April 2017 - 19:30

Инцидент во македонското Собрание: Повреден Зоран Заев

По влегувањето на граѓаните во македонското собрание, доцна попладнево, дојде до физичка пресметка меѓу демонстрантите и пратениците на СДСМ, по што лидерот на оваа партија Зоран Заев се појави раскрвавен и со повреди на главата.

Во Собранието освен пратениците се присутни и новинарски екипи.