Loading Video...
Свет
24. April 2018 - 16:43

Идентификуван напаѓачот од Торонто, не се знае мотивот за масакрот

25 годишниот Алек Минасијан  е возачот кој со комбе вчера усмрти 10 а повреди 15 пешаци  во Торонто.  Тој  е во притвор. При апсењето барал од полицијците да го убијат.  Од засега непознати причини  Минасијан со комбе влетал во група пешаци на тротоар во најголемиот град во Канада..  Според полицијата  инцидентот бил намерно изведен