Фудбал
5. October 2015 - 9:59

Ибра најдобар стрелец на ПСЖ

Златан Ибрахимовиќ се промовира во најдобар стрелец на ПСЖ на сите времиња по триумфот над Марсеј од 2-1 во викенд колото во Франција. 

Ибрахимовиќ ги постигна двата гола од пенал со што го надмина досегашниот рекорд на Паулета и со 110 голови влезе во историјата на клубот од Париз.