Фудбал
4. April 2017 - 18:36

И во Португалија нокаутираат судии

Дека судиите се секаде и секогаш во незгодна ситуација потврди дуелот од Третата португалска лига помеѓу екипите на Канелас и Рио Тинто кога Марко Гонзалвеш го нокаутира главниот судија на мечот незадоволен од покажаниот црвен картон. 

Изнервираниот фудбале со колено го удри судијата во глава по што беше приведен од полицијата. 
Дисциплинскиот комесар одлучи да го суспендира доживотно Гонзалвеш од фудбалските терени. 
https://