Тенис
23. јуни 2020 - 10:37

И Троицки позитивен на Ковид-19

СПОРТИ Виктор Троицки позитивен на КОВИД-19, Ѓоковиќ утре ќе откриеОбјавено пред 13 часа - 22 јуни, 2020Од TopSport.mk
 
По Григор Димитров и Борна Чориќ, уште еден учесник на „Адрија турнејата“, српскиот тенисер Виктор Троицки се позитивен на корона вирус, откако неодамна се повлече од источноевропскиот шампионат кој се оддржуваше во Белград, јавува српски „Курир“.
 
Организаторот на турнирот, и светскиот рекет број 1, Новак Ѓоковиќ се врати во Белград, каде што веднаш му беше направен тест на КОВИД-19, а српските медиуми јавувааат дека тој утре ќе се обрати на јавноста, откако целата организација на тениските турнири беше нападната како неодговорна и небезбедна.
 
Доминик Тим, Марин Чилиќ, Александер Зверев и Андреј Рубљев претходно објавија дека се тестирале и дека се негативни.