Македонија
13. јуни 2018 - 13:48

И Расел Кроу го поздрави договорот меѓу Македонија и Грција

Славниот актер Расел Кроу на својот Твитер профил напиша статус за поддршка на договорот за решавање на спорот меѓу Македонија и Грција.

„Ја сакам Грција. Ја сакам Македонија. Се надевам дека се ќе биде во ред“, напиша Кроу на Твитер.