Македонија
8. February 2023 - 11:48

И натаму ниски утрински температури, дневните во пораст

Ќе продолжи периодот на стабилно и студено време со ниски утрински температури, а дневните ќе бидат во постепен пораст.

Најстудено ќе биде во петок и во сабота кога температурите ќе се спуштат и до -13 степени.

Како што најавуваат од УХМР, зголемување на облачноста со услови за провејување на слаб снег ќе има во недела.