Фудбал
27. May 2016 - 10:52

И Кака ќе игра на Копа Америка

Фудбалерот на минхенски Баерн, Даглас Коста, поради повреда на бутниот мускул ќе го пропушти јубилејното 100-то издание на Копа Америка. Бразилскиот селектор, Карлос Дунга, во тимот го повика некогаш најдобриот светски фудбалер Кака.
 
Кака, поранешен фудбалер на Милан и Реал Мадрид, има одлична сезона во американската МЛС лига, во тимот на Орландо.
 
Во кариерата Кака има постигнато 28 голови на 91 натпревар за Бразил.
 
Копа Америка ќе започнe на 3.јуни, а Бразил во првата фаза ќе игра во Б групата против селекциите на Еквадор, Хаити и Перу.