Македонија
3. September 2019 - 14:44

И Фросина Ременски утре на распит за „Рекет“

И пратеничката Фросина Ременски утре ќе даде исказ во Јавното обвинителство во врска со случајот „Рекет“, објавува Плусинфо.

Ременски е почесна претседателка на Меѓународен сојуз на Бојан Јовановски Боки 13.

По откривањето на аферата „Рекет“ често се спомнуваше името на Ременски, која како почесна претседателка на Меѓународен сојуз била блиска соработничка на Боки 13.