Македонија
11. August 2016 - 13:35

Хорор во радовишко: Очув силувал 11 -годишно девојче

С.О. (37) од село Н. Маала, Радовиш, со употреба на физичка сила извршил полов напад врз 11-годишно девојче кое било ќерка на неговата невенчана сопруга.

Како што соопшти МВР, вчера случајот го пријавила мајката Т.Д. (31) од Радовиш околу 15:30 часот.

Се преземаат мерки за целосно расчистување и документирање на случајот.