Балкан
9. April 2016 - 10:57

Хорор во Ниш: Ја убил сосетката, ја ранил внуката, па се самозапалил

Вистински хорор се случувал синоќа во селото Кнежица, во близина на Ниш, Србија.

Горан Илиќ (45) од селото Кнежица ја убил сосетката Деска Мишиќ (82), а и нанел тешки повреди на нејзината внука Милица Мишиќ (28).

Како што јавува српски „Курир“ девојката е префрлена во Клиничкиот центар во Ниш со тешки повреди.

По злосторството, убиецот отишол во неговата викендичка, се запалил и се самоубил со ловечка пушка.

Како што неофицијално дознава српски „Курир“, Илиќ околу 21:55 часот влегол во куќата на соседите и од засега непознати причини пукал кон двете жени.

Според соседите Илиќ бил пијан. Истрагата е во тек.

Ново на Сител