Македонија
18. April 2017 - 13:53

Хорор во Крива Паланка: Старец силувал 13-годишно девојче

 
Полицијата од Крива Паланка поднесе кривична пријава против С.Ѓ. (63) од Крива Паланка поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „полов напад врз дете кое не наполнило 14 години“. 
 
На 7.овој месец во продавница во Крива Паланка пријавениот извршил полови дејствија над тринаесетгодишно девојче од Крива Паланка.