Македонија
6. April 2016 - 13:17

Хорор: Битолчанец грабнал 13-годишно девојче од училиште и го силувал

СВР Битола поднесе кривична пријава против лицето А.А. (25) од Битола поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „одземање на дете“ и „полов напад врз дете кое не наполнило 14 години“.

Пријавениот на први март годинава околу 14,00 часот во Битола, пред основно училиште, со тргање го ставил тринаесетгодишно девојче во своето возило, по што ја однел во непознат правец, каде што извршил полови дејствија врз истата.