Македонија
18. January 2020 - 13:06

Холивудска ѕвезда воодушевена од „Медена земја“

Македонскиот документарец номиниран за два Оскари, „Медена земја“ е во центарот на вниманието кај македонската, но и светската јавност.

Холивудската актерка Џејми Ли Кертис на социјалните мрежи упати само пофални зборови за „Медена земја“.

– Колку перфектен филм за овој момент. „Медената земја“ е зачудувачка. Алчност. Семејство. Љубов. Чест. Природа. Упорност. Воодушевена сум – напиша Ли Кертис.