Фудбал
21. јуни 2021 - 18:15

Холандија со голем гест: Вајналдум му подари специјален дрес на Пандев | ФОТО

Горан Пандев доби холандски дрес од страна на капитенот на Холандија Џорџино Вајналдум со неговото име пред почетокот на последниот дуел за нашата репрезентација.

Фудбалерот на Барселона му подари дрес со број 122, колку што натпревари одигра Пандев во македонскиот дрес.