Македонија
29. September 2019 - 18:31

Групна тепачка во Мичурин - едно лице пренесено на Клиника

На 29.09.2019 околу 03,50 часот во Полициска станица Аеродром било пријавено дека во близина на угостителски објект на ул.Анастас Митрев, дошло до физичка пресметка помеѓу К.Д.(28), Ф.С(32) и М.З.(34) од една страна и К.А.(30), Н.А(24), А.Д.(38), С.Т.(23) и Н.Ф.(27) од друга страна, сите од Скопје, кои  биле под дејство на алкохол. Причина за физичката пресметка била претходна расправија. Ф.С. бил пренесен во Комплексот клиники,,Мајка Тереза’’ за укажување на лекарска помош. Се превземаат мерки за расчистување на случајот.