Македонија
15. јуни 2019 - 19:24

Груевски: Во животот напамет не ми текнало да влезам во багажник, Заев ја знае вистината

Никола Груевски на својот фејсбук профил се огласи откако премиерот Зоран Заев во интервју за германскиот весник „Франкфуртер алгемајне цајтунг“, тврдеше дека екс-премиерот избегал од земјава сокриен во багажникот на автомобил.