Македонија
31. March 2023 - 13:23

Грабеж имало во Бутел, не во Аеродром, полиција кај Скопјанка имало поради друга акција

Грабеж се случил утрово во скопската населба Бутел, а не во трговскиот центар „Скопјанка“, во Аеродром, како што претходно објавија повеќе медиуми.

Во обложувалница во Бутел упаднале две лица и со закана со оружје украле пари.

Според информациите на „Макфакс“, во „Скопјанка“ имало полициско присуство поради друга акција.

Повеќе детали се очекуваат во текот на денот.