Македонија
26. May 2023 - 19:46

Гостиварец тепал луѓе во Дом на култура, не пуштал вработени да си одат

Кривична пријава за 50-годишен жител на гостиварското село Неготино бидејќи нападнал двајца луѓе во Домот на културата во селото и им ја ограничил слободата на движење на четворица вработени,

„Надворешната канцеларија за криминалистички работи Гостивар поднесе кривична пријава против Б.Т.(50) од село Неготино, гостиварско, поради тоа што на 11.05.2023 во 10.00 часот во с.Неготино, во објектот на Домот на културата агресивно се однесувал и физички ги нападнал З.И. и Б.Р. и им ја ограничил слободата на движење на четворица вработени“, соопштија од МВР