Македонија
24. March 2018 - 11:17

Гостиварец (47) пронајден мртов пред гостиварската болница

Вчера во 10:20 часот на влезот пред Медицинскиот Центар во Гостивар бил пронајден починат Н.Ј. (47) од село Врбјане, гостиварско. 

Увид на местото на настанот извршиле Јавен обвиниел и увидна екипа од Полициската станица Гостивар.

По наредба на Јавен обвинител, телото на починатиот било предадено за обдукција.