Македонија
19. August 2019 - 14:49

Гори сува трева и борова шума кај скопско Љубин

Пожар избувна попладнево во селото Љубин, на потегот кон село Рашче во Општина Сарај.

Гори сува трева и борова шума. На терен се пет возила и 25 пожарникари, информираат за МИА од Територијална противпожарна единица на Град Скопје.

Од Протвпожарната единица апелират до граѓаните да бидат внимателни кога се на отворен простор.