Македонија
22. March 2018 - 12:11

Гореше куќа во скопски Чаир

На улицата „Панче Неделковски“ во Чаир од засега непознати причини вчера избувнал пожар во куќата сопственост на А.Ч.(29). Од пожарот бил опожарен прозорецот и креветот во дневната соба.

А.Ч. поради вдишан чад бил пренесен во Комплексот клиники „Мајка Тереза“ за укажување лекарска помош. Пожарот бил локализиран од страна на екипа на Бригадата за противпожарна заштита Скопје. Во тек е истрага за причините за избувнувањето на пожарот.