Македонија
3. July 2019 - 21:22

Голф излета од патот Волковија - Тетово, тројца сопатници тешко повредени

Вчера утро во 8 часот на регионален пат село Волковија- Тетово, Р.А.(32) од село Гургурница, управувајќи патничко возило „Фолксваген голф“ со тетовски регистарски ознаки, изгубил контрола и излетал од патот.

Во незгодата со тешки телесни повреди се здобила сопатничката Ф.Р. и била пренесена во болницата во Тетово каде и била укажана помош.

Сопатниците И.А. и Х.А. се здобиле со телесни повреди и на нив им била укажана помош во болницата во Тетово.

Увид на местото извршила екипа на СВР Тетово.