Фудбал
6. February 2018 - 10:16

Гол на Пандев, победа на Џенова во Рим

Пандев и Џенова му приредија непријатно изненадување на Лацио и го совладаа со 2-1 на гостувањето во Рим со што оваа екипа си ги зголеми драстично шансите за опстанок во Серија А.
Токму Пандев го отвори резултатот против својот некогашен тим со што како што пишуваат италијанските медиуми му го загорчи животот на Лотито...
Пароло израмини за Лацио а Лаксалт ја донесе победата за гостите во 92м.

https://