Фудбал
13. February 2018 - 10:22

Гол на Несторовски, пораз на Палермо

Македонскиот репрезентативец Илија Несторовски постигна гол од пенал за својот тим Палермо во последниот меч од викенд колото во Серија Б но неговиот тим подоцна прими 2 за пораз од 1-2 од екипата на Фоџа.
Ова беше шанса тимот од Сицилија да го подели првото место со Фросиноне и Емполи кои сега имаат по три бода повеќе по 25 одиграни кола.

 

https://