Го изрешета пред неговата девојка: Таа се сопна и се спаси од сигурна смрт | Сител Телевизија
Живот
23. January 2017 - 17:06

Го изрешета пред неговата девојка: Таа се сопна и се спаси од сигурна смрт

Брутално убиство се случи на Флорида кога маж е застрелан 13 пати во стилот на „егзекуција“, а неговата девојка била покрај него.

Убиството се случило на паркингот пред рибниот пазар.

Гери Валок (34) е снимен од страна на безбедносните камери како со својата девојка влегува во возило пред продавницата за морски плодови некаде околу 6 попладне.

Одеднаш пред нив се појави човек со пиштол кој пукал во Валок, свртен со грб, дури и кога тој паднал.

Валок е прогласен за мртов на место, а неговата девојка која сето тоа го видела, се извлече без повреди. Полицијата вели дека веројатно тоа што испаничила и го спасило животот.

Полицијата се обидува да открие што повеќе детали за злосторството, а за сега е познато дека Валок живеел во Америка со својата ќерка многу кратко, таму дошол од Јамајка.

Погледнете го видеото: