Македонија
20. December 2018 - 10:58

Ѓорѓи Лазаревски и Звонко Костовски вратени на работа во МВР

Ѓорѓи Лазаревски и Звонко Костовски од денеска повторно се враќаат на своите работни позиции во МВР,  објави министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски на својот фејсбук профил.

-За професионалците секогаш ќе има место во МВР, напиша Спасовски на Фејсбук.

Ѓорѓи Лазаревски и Звонко Костовски, како вработени во УБК го открија скандалот со прислушувањето во Македонија. И двајцата беа обвинети во случајот „Пуч“ дека ги дале нелегално прислушуваните разговори на Зоран Верушевски, кои потоа беа објавувани од СДСМ.