Македонија
21. April 2019 - 22:14

Ѓорчев: Нека горат телефоните Силјановска води, радувајте се жива е Македонија!

Влатко Ѓорчев вечерва на својата официјална Фејсбук страница објави резулатите од ВМРО-ДПМНЕ, според кои нивната кандидатката Гордана Силјановска Давкова е во водство.

-Споделувајте! Нека горат телефоните! На 85 % обработени:
Силјановска 303.000 
Пендаровски 298.000
Река 62.000
Неважечки 28.000
Радувајте се! Жива е Македонија!, напиша Ѓорчев.