Тенис
10. July 2017 - 14:01

Ѓорческа со пехарот од Франција

Македонската тенисерка Лина Ѓорческа вчера триумфираше на фјучрсот во францускиот град Денен (награден фонд 25.000 долари), а оваа недела ќе настапува на фјучрс турнир во германскиот град Версмолд, каде ќе игра во сингл и во двојки.