Фудбал
11. August 2019 - 19:50

Ѓорчепетровци го „преслушаа“ Вардар

Фудбалерите на Македонија ЃП направија големо изненадување во последниот меч од 1. коло во домашното првенство.
Лавовите попладнево го совладаа фаворитот Вардар со 2-0 и со тоа најавија нова криза во редовите на нашиот најтрофеен клуб.
Боби Божиновски го отвори резултатот во првиот дел а конечниот 2-0 ги постави Емини во последните моменти од средбата.