Тенис
30. July 2016 - 9:50

Ѓоковиќ во полуфиналето во Торонто

Новак Ѓоковиќ со победа против Томаж Бердих од 7-6 и 6-4 обезбеди полуфинале на турнирот во Торонто каде за пласман во финалето ќе се бори со Гаел Монфис кој во два сета го елиминира Милош Раониќ.

Во второто полуфинале ќе играат Нишикори и Стан Вавринка.