Џет-Сет
14. May 2018 - 15:59

Ги покажа совршените гради, а сепак сите зборуваат за нејзиното лице - Има 44 години и изгледа фантастично

Некогашниот супермодел Хајди Клум која во деведесетите години ги освојуваше светските модни писти, денеска има 44 години и инатаму е една од најубавите и најзгодните жени.

Освен што шета 16 години помладо момче, Хајди Клум може да се пофали со беспрекорен изглед во петтата деценија, а со најновото селфи буквално ги запали социјалните мрежи, а сепак многумина забележаа нешто друго на фотографијата.

Иако Хајди Клум не стави акцент на своето лице, сепак на многумина во очи им падна дека нема трошка шминка, и дека и без тоа е вистинска убавица. Иако, ова не е првпат да се слика без шминка, туку напротив, често го прави тоа.