Македонија
10. May 2018 - 8:51

Германскиот министер за европски прашања Рот на средба со Заев

Државниот министер за европски прашања во германското Министерството за надворешни работи, Михаел Рот престојува во посета на Македонија.

Рот денеска ќе оствари има средба со премиерот Зоран Заев.

По средбата е предвидена е заедничка прес-конференција на Заев и Рот.

Германскиот министер ќе се сретне со скопскиот градоначалник Петре Шилегов.

По средбата предводена е заедничка прес-конференција, на која освен Шилегов и Рот ќе учествуваат и претставници од збратимениот град Нирнберг.