Фудбал
25. November 2020 - 17:38

Фудбалскиот свет тагува, почина Диего Марадона

Диего Армандо Марадона најдобриот аргентински и еден од најдобрите фудбалери во светот починал пишуваат медиумите во Аргентина. 

Марадона пред две седмици имаше операција на хематом на мозокот по што беше хоспитализиран.

Нажалост ситуацијата најверојатно нагло се влошила бидејќи како што јавуваат локалните медиуми Марадона доживеал срцев удар.