Фудбал
15. March 2017 - 17:05

Фудбалери од Емполи и Оксфорд во тимот на Лихтенштајн

Селекторот на фудбалската репрезентација на Лихтенштајн Рене Паурич денеска го објави списокот на играчи за квалификацискиот дуел со Македонија што на 24-ти март ќе се одигра во Вадуц (20.45). 

Единствено од стандардните недостасува Сандро Вејзер кој настапува во тимот од англискиот Чемпионшип , Рединг.  Останатите се на располагање:
ГОЛМАНИ: Бенџамин Бухел (Оксфорд Јунајтед - Англија), Петер Јеле (Вадуц), Клаудио Мајер (Балзерс).
ОДБРАНА: Паскал Фосер (Балзерс), Максмилијан Гепел (Вадуц), Јенс Хофер (Дудинген - Швајцарија), Андреас Малин (Дорнбирн - Австрија), Иван Куинтанс (Ешен), Мартин Рештајнер (Балзерс), Сејхан Јилдиз (Балзерс).
СРЕДЕН РЕД: Даниел Брандл (Ст. Андрјуз - Малта), Мартин Бухел (Унтерферинг, Германија), Франц Бургмајер (Вадуц), Николас Хаслер (Вадуц), Арон Селе (Балзерс), Матиас Селе (Ешен), Сандро Волфингер (Волфратсхаузен - Германија).
НАПАД: Марсел Бухел (Емполи - Италија), Јаник Фрик (Алтах, Австрија), Филип Ерне (Балзерс), Робин Губсер (Балзерс), Никлас Кибер (Балзерс), Денис Салановиќ (Раперсвил - Швајцарија).