Македонија
8. September 2019 - 19:06

Физички нападнат 56-годишен прилепчанец

На 08.07.2019 во 01,00 часот во Полициска станица Прилеп, Г.Ц.(56) од Прилеп,пријавил дека на 07.09.2019 околу 19.50 часот во продавница на улица,,Слобода“, по кратка расправија бил физички нападнат од Д.Н..Се преземаат мерки за расчистување на случајот.